SEO analýza

Chcete mít nejlépe vyhledávaný web? zkuste SEO ANALÝZU!

Možná si říkáte, co je vlastně ta SEO analýza a k čemu vám bude dobrá? Možná totiž vůbec netušíte, co znamená ona tajemná zkratka „SEO“. Nebojte, pokusíme se vám celý princip jednoduše vysvětlit.

   Nezávazná poptávka SEO analýzy

CO TEDY ZKRATKA „SEO“ ZNAMENÁ?

SEO neboli Search Engine Optimization je název pro metodu optimalizace pro vaše webové stránky. V informatice je to označení metodiky pro vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby nejen forma ale i obsah stránek byl vhodný pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Vyhledávače jsou totiž takoví roboti. Sbírají data z různých serverů tak, aby vám nakonec dokázaly předat výsledek, který právě hledáte.

Příklad:

Představte si, že do Googlu nebo jiného vyhledávače zadáte například „dovolená Itálie“. Co vám vyjede jako první? Samozřejmě že reklamy. Ale hned pod tím jsou právě ty weby, které mají dobrou SEO optimalizaci. Ty weby, které mají vhodná data, klíčová slova apod. se díky tomu zobrazují na prvních příčkách vyhledávačů. Toho, aby byl i váš web vyhledávaný docílíte tak, že budete všechny základy SEO optimalizace splňovat. S tím, jak na tom váš web je vám pomůže právě již zmiňovaná SEO analýza.

Co je to SEO analýza?

Je to nástroj, který je vhodný hlavně k ověření toho, zda je web správně optimalizovaný pro webové vyhledávače. V dnešní době je totiž trendem, mít jakékoliv stránky rychle načtené a responsivní. Responsibilita je totiž důležitá především u mobilních zařízení, na kterých trávíme většinu času. Je především důležité, aby váš web neobsahoval žádné duplicitní texty nebo jiné nedokonalosti. Takové stránky by totiž mohly být vyhodnoceny jako spam. Vyhledávač by je tedy nezobrazoval na předních příčkách.

NA CO SE ZAMĚŘÍME?

Během SEO analýzy nejdříve zjistíme, jaké nedostatky váš web má. Takové nedostatky je pak potřeba vyřešit nebo úplně odstranit. K tomu, aby byl váš web vidět ve vyhledávačích a zobrazoval se na prvních místech, potřebujete mít velmi dobrý obsah (text). Ten musí být technicky vyladěný, obsahově bohatý a uživatelsky přívětivý. Prostě takový, aby si ho lidé rádi přečetli. Klidně i několikrát. Jak na to? Jak vůbec zjistit, zda váš web splňuje veškeré požadavky vyhledávačů? Pomůžeme vám!

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

SEO analýza vám dá jasnou představu o nevyužitém potencionálu vašeho webu z pohledu SEO optimalizace. Váš web vám pomůžeme srovnat s konkurenčními weby a provedeme analýzu. Než se totiž pustíte do jakýchkoliv úprav webových stránek, musíte vědět, jak jste na tom teď a vytyčit si přesné cíle, co vůbec máte upravit. Naše SEO analýza je dobrá hlavně v tom, že poskytne daleko více informací a odhalí mnohem více chyb než běžné SEO analýzy.

CHCETE SEO ANALÝZU?

 • Pokud máte zájem o kvalitní SEO služby, kontaktujte nás. Nabízíme vám zhodnocení vašich stránek, doporučení ohledně změn a komplexní shrnutí všech faktorů vašich stránek. Posoudíme web jak z technického pohledu, tak i z toho obsahového. Také posoudíme váš odkazový profil a navrhneme vám postup, kterým dosáhnete těch nejlepších výsledků ve vyhledávačích.

Základy SEO z externích zdrojů

JAK SEO ANALÝZA KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ?

 • Získaní základních informací o webu

Jako první je potřeba získat důležité informace, jako je účel webu, za kterým byl web založen. Jaká je cílová skupina, pro kterou je web určený (mládež, dospělý, senioři atd.) Veškeré tyto informace nám poskytnete vy. Díky tomu zjistíme informace i o vaší konkurenci.

 • Vlastní zpracování analýzy

Až budeme mít veškerá potřebná data, začneme se zpracováváním analýzy. Předpokládaná doba pro zpracování jsou zhruba 2 týdny od dodání výše uvedených dat.

 • Zaslání analýzy a následná konzultace či prezentace

Nebojte se, konzultaci děláme proto, abychom vám vysvětlili případné nejasnosti ve výsledcích analýzy. Neváhejte se tedy na cokoliv zeptat, rádi vám vše vysvětlíme. Děláme to přeci pro vás. Na konzultaci vám případně navrhneme i jiná, alternativní řešení vaší situace.

JAK bude vypadat výsledek SEO ANALÝZY?

Po zpracování celé analýzy od nás dostanete písemný dokument o rozsahu 40 až 50 stran. V dokumentu budou uvedené veškeré důležité informace jako například:

 • Zhodnocení analyzovaného webu z pohledu jeho kvality
 • Zhodnocení množství a kvality zpětných odkazů
 • Popis nalezených nedostatků a vysvětlení jejich důsledků
 • Srovnání úrovně optimalizace webu s konkurencí
 • Základní analýzu klíčových slov

CO přesně je obsahem SEO ANALÝZY?

Struktura webu
Analyzujeme aktuální strukturu vašeho webu, správná struktura musí dávat smysl jak uživatelům, tak i vyhledávačům. Poté pomocí jednoduché klíčové analýzy provedeme nový návrh struktury webu, který lépe vystihne váš web a vaše podnikání.
Obsah stránek
Zkontrolujeme jak jsou stránky webu prolinkovány a zda má web dostatek jedinečného obsahu s kvalitním textem a vysokou informační hodnotou a zda také obsahuje správná klíčová slova, což je základ toho, aby se stránky zobrazovaly na předních pozicích ve výsledcích vyhledávání.
Duplicitní obsah
Jako další krok zkontrolujeme na vašem webu duplicitní obsah. Kontrolu provede napříč celým webem i v rámci internetu, zda se váš obsah neobjevuje například i na konkurenčních stránkách. Naší snahou bude zjistit, zda je u vás pouze originální obsah, který je pro vyhledávače samozřejmě nejlepší.
Titulek
Titulek hraje jednu z nejdůležitějších rolí při optimalizaci pro vyhledávače a proto zkontrolujeme všechny titulky, která na svém webu máte. Důslednou kontrolou projde i délka titulků a duplicity titulků, tam kde bude chyba navrhneme i příklad jak titulek změnit, aby odpovídal obecným doporučením.
Struktura URL
V rámci vašeho webu zkontrolujeme zda jsou vaše URL adresy podle doporučených principů – popisné, čitelné, krátké a jednotné. Pokud tomu tak není, navrhneme úpravu struktury URL adres, tak aby byla vhodná jak pro návštěvníky tak i pro internetové vyhledávače.
Nadpisy H1 a H2
Nadpisy H1 a H2 hrají taktéž jednu z nejdůležitějších rolí v rámci onpage optimalizace a proto zkontroluje vaše H1 a H2 nadpisy, duplicity těchto nadpisů, jedinečnost, délku apod. Případně nedostatku navrhneme nápravu.
Meta description
V rámci kontroly se zaměříme také na meta description, který popisuje o čem daná stránka je a často se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání. U meta description se zaměříme na to, zda je tento atribut jedinečný, má správnou délku a zda sedí k dané stránce.
Přístupnost
Přístupnost webu je soubor pravidel, která zajišťují jeho bezbariérovost. V rámci tohoto bodu zkontrolujeme jak se web zobrazuje bez použití Cookies, JavaScriptu a CSS stylů.
Robots.txt
Kontrolou také projde zda na webu existuje soubor robots.txt a zda obsahuje vše co je potřebné např.: zda obsahuje odkaz na sitemap.xml, zda nejsou v robots.txt zakázány nějaké uživatelsky přístupné sekce webu a naopak.
Sitemap (mapa stránek)
Stránky v indexu
Výsledky vyhledávání
Technické faktory
Přesměrováni
Rychlost načítání stránek
Alternativní obsah netextových objektů
Kanonizace
Paginace
Strukturovaná data
Sociální meta data
Zdrojový kód
Nevhodné techniky
Odkazování
Externí a interní odkazy
Mrtvé odkazy
Optimalizace pro mobilní zařízení
Google Analytics (GA)
Návrh strategie linkbuildingu
Cíle linkbuildingu
Zvýšit povědomí o vaší značce
Zlepšit umístění vašeho webu ve výsledcích vyhledávání
Zvýšit návštěvnost vašich stránek
Důležitost zpětných odkazů
Přirozený odkazový profil
Zdroje k získávání zpětných odkazů
Závěr a postup
Cíle optimalizace pro vyhledávače
Shrnutí

CO dále s výsledky SEO ANALÝZY?

Do rukou se Vám tedy dostane naše SEO analýza, ale co teď s ní? Jak ji správně porozumět a jak implementovat výsledky na váš web? Zde je odpověď jednoduchá, celou analýzu zašlete vašemu správci webové stránky nebo eshopu, který podle našich závěrů a rad, upraví vaše stránky, tak aby veškeré změny a návrhy optimalizace byly implementovány. V případě, že nemáte žádného správce, můžete optimalizací taktéž nechat na nás, rádi se tohoto úkolu zhostíme a váš web podle analýzy upravíme.

PROČ si vybrat PRÁVĚ NÁS?

Přemýšlíte proč zvolit právě naše služby? Nabízíme komplexní shrnutí veškerých faktorů vašich webových stránek. Zhodnotíme váš web a doporučíme vhodné úpravy. Dostanete od nás upřímný názor z technického pohledu webu i z jeho obsahové stránky. Navrhneme vám nejlepší možné řešení pro lepší výsledky ve vyhledávačích. Získáte tak i vyšší relevantní návštěvnost a tím i vyšší čtenost webu.

 • Přednost má pro nás přehlednost a snadné ovládání webu, aby pro vás práce s webem byla stále snadná a vyhovující, a to nejen z pohledu SEO optimalizace
 • Výběr desktopových SEO nástrojů

  Výběr desktopových SEO nástrojů, které používáme

  Vysvětlíme vám věci, které vám jsou nejasné, abyste vše dobře zvládali a zasazené semínko vám přineslo bohatou úrodu

 • Nepoužíváme zakázané praktiky, u kterých by hrozila penalizace vašeho webu
 • Pravidelně se školíme na SEO optimalizaci, abychom vám stále přinášeli ty nejnovější a nejlepší podmínky
 • Používáme desktopové i webové profesionální SEO nástroje jako je například: Xenu, Screaming Frog SEO Spider, SEO SpyGlass, Collabim, Ahrefs, Marketing Miner.

A co je nejdůležitější? Veškeré naše služby děláme hlavně pro vás a vaše úspěchy. A to je to, co nás odlišuje od ostatních.

CENA SEO analýzy?

Cena SEO analýzy začíná na částce 10 000 Kč, vždy záleží na velikosti a komplexnosti vašeho webu/eshopu.

 

   Máte zájem o SEO analýzu? Objednejte si jí u nás

SEO analýzu pro vás zpracujeme my osobně, nevyužíváme žádné externisty či studenty.

seo konzultanti

 

SEO služby poskytujeme i v těchto městech Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové a Pardubice.